Sylwia Leszczyńska

Sylwia Leszczynska

Sylwia Leszczyńska mgr dietetyki klinicznej, psychodietetyk, certyfikowany europejski specjalista leczenia otyłości (cert. SCOPE), właścicielka „Sanvita” – Instytutu Zdrowego Żywienia i Dietetyki Klinicznej, redaktor prowadząca czasopisma Współczesna Dietetyka. Autorka książki Dieta dla płodności.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Członek Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością.

Specjalista w zakresie leczenia otyłości, dietoterapii niepłodności, chorób dzieci i dorosłych oraz zaburzeń odżywiania. Pracuje także z kobietami w ciąży, prowadzi dietoterapię cukrzycy, insulinooporności, alergii i chorób autoimmunologicznych.

Doświadczenie zdobywała m.in. w Europejskim Centrum Leczenia Otyłości Dzieci i Dorosłych oraz w Klinice Gastroenterologii i Chorób Przemiany Materii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, na Oddziale Chorób Wewnętrznych Diabetologii i Nefrologii w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA, w Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym oraz w Instytucie – Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka.

Obecnie pracuje w Instytucie Zdrowego Żywienia i Dietetyki Klinicznej SANVITA oraz w Szpitalu Mazowia. Wykładowca, w tym na Uniwersytecie SWPS, wykłady gościnne na Warszawski Uniwersytet Medyczny, konferencjach naukowych, Międzynarodowych Dniach Płodności i uczestniczka licznych kongresów dotyczących żywienia klinicznego i chorób metabolicznych. Jest również członkiem Rady Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie, gdzie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. 

Autorka książki Dieta dla płodności. Współautorka skryptu dydaktycznego z zakresu immunologii i żywienia dla studentów WUM, współautorka książki „Encyklopedia seniora. Profilaktyka. Leczenie. Aktywność. Prawo” oraz książki „Sztuka dobrego życia” z zakresu zdrowego żywienia i leczenia za pomocą diety,  autorka publikacji naukowych i popularnonaukowych, gość specjalny paneli na temat zdrowia podczas Kongresu Kobiet, ekspert w licznych kampaniach edukacyjnych, w programach TV (m.in.  „Sztuka życia”, „Miasto kobiet”, „Pytanie na Śniadanie”, „DD TVN”) oraz w audycjach radiowych.

 

Stałe godziny przyjęć: 
Poniedziałek: 17:30-21:30
Wtorek: 10:30-15:00
Środa: 17:30-21:30

Certyfikaty