Referencje

Olga Borys

Aktorka filmowa i teatralna. Występowała w Teatrze Studio w Warszawie, w Teatrze Kwadrat oraz na deskach Teatru im. J. Osterwy w Lublinie. W sitcomie komediowym Lokatorzy wcieliła się w postać Zuzi.

http://www.olgaborys.pl

Doskonale wiem jakie znaczenie ma odżywianie, aby być zdrowym i myśleć sprawniej. Prawidłowa dieta to nie tylko lepsze samopoczucie, ale i lepsza koncentracja na planie. Bywa tak, że z pozoru niewielkie błędy w odżywianiu mogą być przyczyną wielu problemów zdrowotnych, dlatego wizyta u dietetyka może okazać się bardzo pomocna. Ja wolę dokonywać zmian pod okiem specjalisty, każdy z nas ma odmienne zapotrzebowanie na składniki odżywcze i wiem, że dieta którą stosowała koleżanka nie zawsze będzie odpowiednia dla mnie, a zapewni mi to dieta ułożona przez dietetyka, która uwzględnia moje indywidualne potrzeby, rozkład dnia itd.

W Instytucie Sanvita spotkasz się ze specjalistami, którzy Ci to zapewnią, ale i z przyjazną atmosferą! Sprawdzisz jaki jest Twój szczegółowy skład ciała. Ja podczas badania dowiedziałam się, że mam zbyt mało wapnia w organizmie, a dzięki poradom dietetyka wiem jak prawidłowo powinna wyglądać moja dieta, aby pokryć zapotrzebowanie na wszystkie składniki. Dlatego Instytut Sanvita polecam nie tylko tym, którzy chcą schudnąć i szukają profesjonalisty, ale wszystkim którzy chcą zmienić nawyki żywieniowe i zadbać o swoje zdrowie!

Mariola Bojarska-Ferenc

Jest symbolem aktywnego, zdrowego stylu życia od ponad 20 lat. Polska gimnastyczka artystyczna, członek najważniejszych światowych organizacji fitness IDEA Heath and Fitness Association i ECA, dziennikarka, producent programów telewizynych.Autorka programu w TVP2 „Sztuka życia”, w którym wraz z gwiazdami filmu,estrady, politykami pokazuje jak żyć, by osiągnąć sukces. W „Pytaniu na śniadanie” prowadzi zdrową kuchnię oraz felietony „Mistrzowie Życia”. W magazynie „Pani” regularnie publikuje felietony na temat wellnessowego stylu życia. Jest autorką 2 książek: „Cudowny ruch”, „Zatrzymaj czas” i „Sztuka dobrego życia”.

Zła dieta może przyczynić się do powstawania chorób takich jak cukrzyca, otyłość, nadciśnienie tętnicze, miażdżyca. Co robię dla swojego zdrowia? Regularnie ćwiczę, staram się zdrowo odżywiać i jestem pod stałą kontrolą dietetyka. Uważam, że w życiu wszystko jest możliwe. Młodzieńczą energię można zatrzymać pomimo upływu lat, co udaje mi się głównie dzięki właściwie skomponowanej diecie i aktywności fizycznej.

Pamiętaj, że dietoterapia powinna być dostosowana do potrzeb konkretnej osoby, uwzględniać ewentualne dolegliwości oraz zapotrzebowanie na energię i składniki odżywcze, które są zmienne i zależą od wielu czynników. Dlatego warto zgłosić się dietetyka, wykonać szczegółowe badanie składu ciała i obserwować zmiany w trakcie terapii. Dietetyk nauczy cię prawidłowo komponować swoją dietę tak, aby była bezpieczna i dostarczała wszystkich składników niezbędnych do życia. Zdrowy styl życia pomaga w drodze do sukcesu i zadowolenia z własnego życia.