Sylwia Leszczyńska

Sylwia Leszczynska

Sylwia Leszczyńska mgr dietetyki klinicznej, psychodietetyk, certyfikowany europejski specjalista leczenia otyłości (cert. SCOPE),  właścicielka „Sanvita” – Instytutu Zdrowego Żywienia i Dietetyki Klinicznej, redaktor prowadząca czasopisma Współczesna Dietetyka.
Autorka książki Dieta dla płodności.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Członek Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością.

W ramach pracy doktorskiej rozpoczęła badania z zakresu immunożywienia (Warszawski Uniwersytet Medyczny – Zakład Immunologii i Żywienia). Specjalista w zakresie leczenia otyłości oraz dietoterapii chorób dzieci i dorosłych oraz zaburzeń odżywiania.

Pracuje także z kobietami w ciąży, prowadzi dietoterapię cukrzycy, niepłodności czy celiakii. Doświadczenie zdobywała m.in. w Europejskim Centrum Leczenia Otyłości Dzieci i Dorosłych oraz w Klinice Gastroenterologii i Chorób Przemiany Materii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, na Oddziale Chorób Wewnętrznych Diabetologii i Nefrologii w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA, w Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym oraz w Instytucie – Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka.

Obecnie pracuje w Instytucie Zdrowego Żywienia i Dietetyki Klinicznej SANVITA oraz w Szpitalu Mazowia. Wykładowca, uczestniczka licznych kongresów dotyczących żywienia klinicznego i chorób metabolicznych.

Współautorka skryptu dydaktycznego z zakresu immunologii i żywienia dla studentów WUM, współautorka książki „Encyklopedia seniora. Profilaktyka. Leczenie. Aktywność. Prawo” oraz książki „Sztuka dobrego życia” z zakresu zdrowego żywienia i leczenia za pomocą diety,  autorka publikacji naukowych i popularnonaukowych, gość specjalny paneli na temat zdrowia podczas IV i V Kongresu Kobiet, wykładowca na Międzynarodowych Dniach Płodności, ekspert w licznych kampaniach edukacyjnych, w programach TV (m.in.  „Sztuka życia”, „Miasto kobiet”, „Pytanie na Śniadanie”, „DD TVN”) oraz w audycjach radiowych.

Stałe godziny przyjęć: 
Poniedziałek oraz środa: 15:00-21:00
Wtorek: 9:00-15:00

Certyfikaty